POZNEJ, KDO LŽE

Můj průzkum - kam se člověk dívá, když loví v paměti a když si vymýšlí? Přečti si o tom!

Vlak, co už nepřijede

16. září 2013 v 22:05 | [bi:] |  TT - moje chytrá stránka
Život na vesnici má bezpochyby spoustu výhod, ale o tom já mluvit nechci. Nebydlím na vesnici, ale v malém městě kousek od Plzně, kam chodím do školy. Když jsou spolužáci doma, čekám na zastávce. Ať je zima, prší, sněží nebo bych se na sluníčku mohla uškvařit, čekám, než mi přijede další spoj. Vlaky staví daleko od našeho domu a autobusy jezdí jednou za hodinu. Známý mi povídal o jedné poslankyni, která na podobné stížnosti odpovídala: Sama jsem si jednou zkusila jet vlakem, a bylo to v pohodě.
Na vesnicích to se spoji bude velmi podobné.
Jízdné se zdražuje a zdražuje, ale počet spojů je stále stejný. V pondělí například končíme ve 14:20. Pak jdu ještě na oběd. Autobus mi jezdí vždy ve třičtvrtě. Když o tom mluvím, není těžké si odvodit, že ho nestíhám. Zpátky do Plzně jezdí vždy v hodinu deset minut. Od pěti mám v plzni gymnastiku. Co to pro mě znamená? Třičtvrtě hodiny tvrdnout na zastávce, přijet domů a za deset minut čekat zas na zpáteční autobus. Pak půlhodinu koukat, co dělají lekci přede mnou. Nebo? Nebo čekat v Plzni. Ok, jednou nebo dvakrát. Kamarádi mě zabaví, ale né vždy má někdo čas a někdy bych si taky chtěla udělat svoje věci.

Kdyby bylo po mě, šoupla bych lidi z dopravních podniků na týden na mé místo! Jen ať si to zkusí! Žádný párání! Kapesný 50,- na tejden, akorát, aby si jeden den v týdnu zašli na čajíček. A hotovo! Myslím, že by se pak ZÁHADNĚ zvýšili spoje do obcí u velkých měst a vesnic. Život pro hlavně mladé lidi by se na vesnicích podstatně usnadnil

A takhle to vidím já.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Když uděláš z úterý novou neděli, co bude ve středu?

Středa :D 38.9% (7)
Nový pondělí :D 61.1% (11)

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 17. září 2013 v 7:51 | Reagovat

Jo, spoje jsou pro zlost. Když já jedu ze školy, čeká mě dvouhodinová cesta s jedním přestupem spojem, který jede jednou za dvě hodiny. Stejně tak jezdí jednou za dvě hodiny vlaky přes naši vesnici, a to na obě strany, a na autobus to mám zase skoro dva kilometry od domu, tak tam chodím nerada. Zvykla jsem si na to, ale když jsem třeba na druhou hodinu objednaná k doktorovi, tak musím vyrazit před dvanáctou, do toho města dorazit ve dvanáct, někde tam počkat do dvou a když mě za deset minut vyšetří, tak pak někde počkat do čtyř, až mi to pojede zpátky. Ono totiž autobusy nakonec jezdí velmi podobně, akorát jedou třeba tři během dvaceti minut a pak dvě hodiny nic. A tohle je šílený.

2 Bííčko Bííčko | Web | 17. září 2013 v 12:32 | Reagovat

Máš pravdu ! Bydlím na vesnici dva kilometry od města, mám tam přátele a všechno.. ale prostě spoje jsou na nic! poslední autobus jede v půl šestý, štěstí že existuje vlak... Prostě hrůza -.-

3 hagridihratkysestiflercimcapem hagridihratkysestiflercimcapem | Web | 17. září 2013 v 16:03 | Reagovat

zajímavý názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama